0

Terezia VITAMIN D3 BABY od 1.měsíce 400IU 10ml Akce

Dostupnost: Skladem více než 3 kusy
Kód: 168985
Výrobce: Terezia Company
185,00 Kč (160,87 Kč bez DPH)
NEBO

infoNapište první recenzi tohoto produktu

Terezia VITAMIN D3 BABY od 1.měsíce 400IU 10ml Akce

Detaily

Vitamin D je pro lidský organizmus velice důležitý. Reguluje metabolismus vápníku, je potřebný hlavně pro tvorbu a mineralizaci kostí a zubů. Zejména pro kojence a batolata je nutný pro růst pevných kostí a zubů. Většina současné populace má vitamínu D nedostatek.

Vitamin D je rozpustný v tucích a primárně se nachází ve dvou formách: D2 (ergokalciferol a a D3 (cholekarciferol). Vitamin D2 je rostlinného původu a D3 je aktivní forma, která se nachází u lidí a dalších savců.

Jedním z nejpřirozenějších způsobů, jak získat vitamin D, je vystavit pokožku slunečnímu záření. Začne se nám totiž tvořit vitamin D v játrech, a to díky interakci látek přítomných v pokožce. Poslední dobou není už v našich zeměpisných šířkách dostatečná dávka slunečního záření. Ještě více dochází k nedostatku vitaminu D v zimním období a u osob, které tráví spoustu času v uzavřených prostorách.

Děti navíc nemohou být vystaveny slunečnímu záření jako dospělí a vzhledem k jejich pigmentu se jim vitamin D tvoří ze sluníčka hůře.

Vitamin D je možné přijímat z potravy, ale velmi málo potravin ho přirozeně obsahuje, proto je pro miminko obtížné při přechodu na pestrou stravu dosáhnout optimální hladiny vitaminu D přirozenou cestou.

Denní doporučená dávka vitaminu D se stanovuje okolo 400 IU denně (IU je mezinárodní jednotka, 40 IU odpovídá 1 mikrogramu, denní doporučená dávka je tak 10 µg).

SloženíOlivový olej rafinovaný, vitamin D3 (cholekalciferol), stabilizátor: směs tokoferolu. 1 kapka obsahuje 10µg/400 IU vitaminu D3 v olejové bázi (200% RHP*)

Dávkování: Kojenci od ukončeného 1.měsíce a děti: 1 kapka denně. Dospělí a děti od 12 let: 2 kapky denně. Otočte dnem vzhůru, netřeste. Kápněte přímo na dudlík, bradavku nebo jazyk kojence, popř. přidejte do jídla nebo nápoje.Další informace

Výrobce Terezia Company
Výrobce - řada Eucerin Anti-Redness
Akční zboží Ano bez kontroly
Akce po vyprodání akčního zboží (pouze s kontrolou) Přepočítat cenu
EAN 8594006897044
SUKL Ne
Obsahová látka nedefinováno
Forma užití Kapky
Věkové složení Pro děti do 3 let, Pro děti od 3 let, Pro dospělé, Pro těhotné a kojící
 

Související produkty