0

OCUflash gtt 2x10ml

Dostupnost: Skladem méně než 3 kusy
Kód: 165357
Výrobce:
110,00 Kč (95,65 Kč bez DPH)
NEBO

infoNapište první recenzi tohoto produktu

OCUflash gtt 2x10ml

Detaily

Indikační skupina

Péče o oči a kontaktní čočky

Indikační skupina

Podpora zraku

Indikace

Výplachový roztok pro odstranění čehokoliv cizího z oka. Bez porady s lékařem může být použit jak k jednoduchému krátkodobému výplachu, tak i ke vkapávání do očí nebo k obkladům víček. Přípravek se používá při nepříjemných pocitech v oku jako je pálení, řezání, svědění a pocit cizího tělesa v oku.

V praxi je přípravek vhodné použít například:

K vymývání oka při odstraňování cizích tělísek, prachu a chlorované vody z oka. Jako první pomoc po poleptání očí kyselinou nebo zásadou (vápnem, maltou). Ke zklidnění očí při lehčích, neinfekčních formách zánětů spojivek a zánětů okrajů víček. K odstranění krust a k vymývání hlenu a hnisu z oka před aplikací antibiotik u hnisavých zánětů očí. K odstraňování šupinek z okrajů víček při vleklých zánětech víčkových okrajů. K výplachům oka po nošení kontaktních čoček (zvláště těch tvrdých). V praxi očního lékaře k výplachům oka po aplanační tonometrii nebo gonioskopii. K odstraňování kosmetických přípravků z okolí oka, víček a řas.

Přípravek mohou požívat dospělí, děti i mladiství. Vzhledem k bezpečnosti přípravku je možno jej podávat i novorozencům, kojencům, těhotným ženám a kojícím matkám.

Indikace

Vhodný při únavě očí, pomáhá ke zlepšení ostrosti vidění, podporuje regeneraci očních buněk.

Nežádoucí účinky

Přípravek je velmi dobře snášen. U citlivých jedinců se bezprostředně po aplikaci může vyskytnout přechodné mírné pálení.

Dávkovaní

Ke zklidnění očí a k podpůrné léčbě neinfekčních zánětů spojivek a víček se vkapává do dolního spojivkového vaku 1-2 kapky 1-4krát denně. Při výplachu čehokoliv cizího z oka se aplikuje roztok až do doby odstranění cizorodé látky či cizích tělísek, popřípadě do zmírnění obtíží.

Dávkovaní

1 tobolka, v případě zvýšené potřeby se doporučuje 2 tobolky denně.

Způsob použití

Po odšroubování uzávěru lahvičky je přípravek připraven k použití. Pacient mírně zakloní hlavu, obrátí lahvičku dnem vzhůru a stlačením lahvičky z plastu vkápne do dolního spojivkového vaku požadovaný počet kapek. Množství aplikovaného roztoku závisí na způsobu použití. Chceme-li oko vypláchnout, stlačíme lahvičku tak, až dosáhneme, že vyteče požadované množství roztoku. Při zánětech víček je možné roztok použít i k obkladům. Při jakékoliv manipulaci dbáme na to, aby se kapátko lahvičky nedotklo oka, víček nebo řas. Tím bráníme znečištění a kontaminaci přípravku. Po použití uzávěr kapátka pevně zašroubujeme a lahvičku uchováváme ve svislé poloze.

Charakteristika

Speciální oční (izotonický, pufrovaný) roztok s přídavkem výtažku ze světlíku lékařského. Je určen ke vkapávání do očí nebo k výplachům očí. Výtažek ze světlíku lékařského působí v oku protizánětlivě, dezinfekčně a adstringentně (svíravě). Tyto vlastnosti světlíku lékařského se již dlouhodobě využívají ke zklidnění očí, k prevenci a k podpůrné léčbě neinfekčních zánětů víček a spojivek.

Charakteristika

Obsahuje vyvážené složení dvou komplexů nepostradatelných pro správnou látkovou výměnu očí s pozitivními účinky na lidský zrak a na jeho ostrost. Natur karotenoid komplex - lutein, zeaxanthin, betakaroten. Antioxidant komplex - vitamin E, vitamin C, zinek, měď a selen.

Kontraindikace

Nesmí být používán při známé přecitlivělosti na některou složku přípravku.

Interakce

Interakce nejsou dosud známy.

Předávkování

Při předávkování či náhodném požití přípravku dítětem je léčba symptomatická.

Složení - účinné látky

Natrii chloridum (chlorid sodný) 7 mg v 1 ml.

Složení - účinné látky

Lutein, zeaxanthin, betakaroten, vitamin E (tokoferol alfa), vitamin C (kyselina askorbová), zinek, měď, selen.

Složení - pomocné látky

Benzalkonii chloridum (benzalkóniumchlorid) 0,04 mg v 1 ml (0,004%), dinatrii edetas dihydricus (dihydrát edetanu disodného), kalii chloridum (chlorid draselný), magnesii chloridum (chlorid horečnatý), polysorbatum 80 (polysorbát 80), tinctura euphrasiae (tinktura světlíku lékařského), natrii tetraboras (tetraboritan sodný), natrii hydroxidum (hydroxid sodný), aqua ad injectabilia (voda na injekce).

Upozornění

Přípravek neovlivňuje pozornost při řízení motorových vozidel, obsluze strojů a práci ve výškách, které vyžadují zvýšenou pozornost. Při aplikaci do spojivkového vaku však může ojediněle přechodně dojít k rozmazanému vidění. Proto výše jmenované činnosti, vyžadující zvýšenou pozornost, je možno vykonávat až po odeznění tohoto přechodného účinku.

Pacient nesmí současně s používáním přípravku nosit měkké kontaktní čočky. Po dobu používání přípravku není vhodné nosit ani tvrdé kontaktní čočky. Nelze-li jinak, je vhodné, aby si před aplikací přípravku pacient kontaktní čočky z oka vyjmul a nasadil si je zpět nejdříve 20 minut po nakapání přípravku do oka. Pokud jsou současně užívány i jiné oční kapky či masti, je vhodné je aplikovat do oka nejdříve za 5 minut po aplikaci přípravku.

Výrobce

Unimed Pharma s.r.o., Bratislava, SR.

Výrobce

Simply You s.r.o., Skřivánčí pole 918, 749 01 Vítkov, ČR.

Držitel registr. rozhodnutí

Unimed Bohemia s.r.o., U Dvora 25, 779 00 Olomouc, ČR.

Držitel registr. rozhodnutí

Simply You s.r.o., Skřivánčí pole 918, 749 01 Vítkov, ČR.

Balení (kompendiální článek)

2krát 10 ml.

Další informace

Výrobce Ne
Výrobce - řada Eucerin Anti-Redness
Akční zboží Ne
Akce po vyprodání akčního zboží (pouze s kontrolou) Přepočítat cenu
EAN 8588000227556
SUKL Ne