0

NiQuitin Mini 4mg orm.pas.cmp.60x4mg

Dostupnost: Skladem méně než 3 kusy
Kód: 168826
Výrobce: Omega Pharma
Registrovaný léčivý přípravek
339,00 Kč (294,78 Kč bez DPH)
NEBO

infoNapište první recenzi tohoto produktu

NiQuitin Mini 4mg orm.pas.cmp.60x4mg

Detaily

NiQuitin Mini je přípravek k odvykání kouření. Tento typ léčby se nazývá nikotinová substituční terapie (Nicotine Replacement Therapy – NRT). Toto balení obsahuje pastilky NiQuitin Mini 4 mg, které jsou určeny pro kuřáky, kteří kouří více než 20 cigaret denně. 

Pastilky vám mohou pomoci přestat kouřit buď ihned nebo postupně omezovat kouření před tím, než přestanete kouřit úplně. Jestliže myslíte, že jste schopni přestat kouřit naráz, měli byste to udělat, je to obvykle to nejlepší. Jestliže myslíte, že je to příliš velká změna, můžete zkusit jako první krok omezit počet cigaret, které vykouříte před tím než přestanete kouřit úplně.

Je to právě nikotin z cigaret, jenž vás činí na nich závislý.

NiQuitin Mini vám pomůže přestat kouřit tím, že nahradí část nikotinu vstřebaného inhalací z cigaret.

Tento nikotin zmírňuje některé nepříjemné příznaky, které kuřáci často pociťují, když se snaží přestat kouřit (např. podrážděnost, slabost).

Vstřebaný nikotin snižuje touhu kouřit a pomáhá tak odolat cigaretě.

Protože NiQuitin Mini neobsahuje dehet ani kysličník uhelnatý a další toxiny z cigaretového kouře, nemá takové zdravotní riziko jako má kouření tabáku.

Někteří lidé se obávají, že poté co přestanou kouřit, by se mohli stát závislými na pastilkách NiQuitin Mini. To se stává velmi zřídka a pokud se to stane, je to méně nebezpečné než pokračovat v kouření. Zbavit se této závislosti je mnohem snazší.

Vaše šance přestat kouřit se zvýší, jestliže se zúčastníte podpůrného programu. Existují programy pro odvykání kouření zahrnující behaviorální terapii. Pro bližší informace se obraťte na nejbližší poradnu pro odvykání kouření nebo na svého lékaře.

Dávkování a způsob užití:

Vždy se vkládá jedna pastilka NiQuitinu Mini do úst a opakovaně se přemísťuje z jedné strany úst na druhou, až do úplného rozpuštění (asi 10 minut). Pastilky se nesmí žvýkat nebo vcelku polykat. Neužívejte více než 15 pastilek denně. Pokud byste potřebovali užívat NiQuitin Mini déle než 9 měsíců, měli byste se poradit s lékařem.

a) Ukončení kouření naráz

  • Dospělí (18 let a starší)

Začněte užíváním 8 až 12 pastilek denně. Užijte pastilku kdykoli dostanete chuť si zakouřit.

 

Užívejte takto pastilky až 6 týdnů, potom postupně snižujte jejich počet během dne.

Až vám budou stačit 1 až 2 pastilky denně, můžete užívání ukončit. Jestliže po ukončení léčby nastane neodolatelná potřeba kouřit je možné v této situaci znovu použít pastilku.

b) Ukončování kouření postupně

  • Dospělí (18 let a starší)

Když nastane neodolatelná potřeba kouřit, použije se místo cigarety pastilka, což pomáhá zvládnout tuto potřebu. Snižte co nejvíce počet denně vykouřených cigaret. Jestliže po 6 týdnech užívání pastilek nedojde ke snížení počtu vykouřených cigaret je třeba se poradit s lékařem.

Snižování počtu vykouřených cigaret by mělo vést k úplnému zastavení kouření. O to byste se měli pokusit co nejdříve. Až se počet cigaret sníží na úroveň, kdy můžete přestat kouřit úplně, začněte postupovat podle odstavce Ukončení kouření naráz uvedeného výše.

Jestliže nepřestanete kouřit úplně během 6 měsíců, je třeba se poradit s lékařem.

  • Děti a mladiství (12–17 let včetně)

Měli byste užívat NiQuitin Mini pouze na doporučení lékaře. Nepřekračujte uvedené dávky. Pečlivě dodržujte tento návod a neužívejte více než 15 pastilek denně (tj během 24 h).

Děti do 12 let by neměly přípravek NiQuitin Mini užívat.

 

Další informace

Výrobce Omega Pharma
Výrobce - řada Eucerin Anti-Redness
Akční zboží Ano
Akce po vyprodání akčního zboží (pouze s kontrolou) Přestat publikovat
EAN 8590335010772
SUKL 0119098
Obsahová látka nedefinováno
Forma užití Cucavé pastilky
Věkové složení Pro dospělé
Logo pro zásilkový výdej léčivých přípravků
 

Související produkty