0

Fenistil kapky 20ml

Dostupnost: Skladem více než 3 kusy
Kód: 172290
Výrobce: Novartis
Registrovaný léčivý přípravek
153,00 Kč (139,09 Kč bez DPH)
NEBO

infoNapište první recenzi tohoto produktu

Fenistil kapky 20ml

Detaily

  • Účinná úleva od svědění kůže a podráždění jako svědivá vyrážka, plané neštovice, kopřivka, bodnutí hmyzem, kožní ekzémy
  • Tlumí i příznaky sezónní rýmy a alergie na potraviny a léky
  • Vhodné pro děti již od 1 měsíce věku (podání u kojenců od 1 měsíce do 1 roku pouze na doporučení lékaře)
  • Snadné dávkování
  • Neobsahuje alkohol ani barviva

Fenistil blokuje účinky histaminu, což je látka, kterou tělo uvolňuje během alergické reakce. Fenistil kapky ulevují od svědění a podráždění způsobené kožní vyrážkou, snižují otoky a ulevují od příznaků alergické rýmy, jako je výtok z nosu, kýchání, svědění v nose a svědění a slzení očí.

  • Alergická kožní vyrážka a svědění různého původu: ekzém, dermatitida (zánět kůže), štípnutí hmyzem, svědění kůže způsobené planými neštovicemi, urtikárie (kopřivka, kožní vyrážka).
  • Alergická rýma: senná rýma a jiné formy alergické rýmy (např. alergie na domovní prach, zvířecí srst, peří atd.).
  • Alergie na konkrétní potraviny a léčivé přípravky.
  • Váš lékař Vám může Fenistil kapky předepsat také pro předcházení alergické reakce během desensibilizační léčby.

Dávkování: 

Dospělí a dospívající starší 12 let: 20 až 40 kapek třikrát denně. U pacientů se sklonem kespavosti je doporučená dávka 40 kapek na noc a 20 kapek ráno.

Děti ve věku 1 až 12 let: Doporučená denní dávka jsou 2 kapky/kg tělesné hmotnosti/den, rozdělené do 3 dávek, např. 8 kapek 3krát denně pro 2roční dítě o hmotnosti 12 kg.

Kojenci ve věku 1 měsíc až 1 rok: Pouze na doporučení lékaře.

Fenistil kapky patří mezi léky na alergii bez lékařského předpisu. Nepodávejte ho kojenci ve věku 1 měsíc až 1 rok, pokud to nepředepíše lékař. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Složení: 

Léčivou (účinnou) látkou léku Fenistil kapky je dimetinden maleát. 1 ml roztoku kapek Fenistil obsahuje 1 mg dimetinden maleátu.

Další složky (pomocné látky) jsou dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného (E339), monohydrát kyseliny citronové (E330), kyselina benzoová (E210), dihydrát dinatrium-edetátu (E386), sodná sůl sacharinu (E954), propylenglykol (E1520), čištěná voda.

Upozornění: Pokud jste těhotná, užívejte Fenistil pouze na doporučení svého lékaře. Užívání Fenistilu v období kojení se nedoporučuje.

Přečtětě si pozorně příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože obsahuje pro Vás důležité údaje.

Další informace

Výrobce Novartis
Výrobce - řada Novartis
Akční zboží Ano bez kontroly
Akce po vyprodání akčního zboží (pouze s kontrolou) Přestat publikovat
EAN 8596149002088
SUKL 0173500
Obsahová látka nedefinováno
Forma užití Kapky
Věkové složení Pro děti do 3 let, pro děti od 12 let, Pro děti od 3 let, pro děti od 6 let, Pro dospělé, Pro těhotné a kojící
Logo pro zásilkový výdej léčivých přípravků
 

Související produkty